Wzorcowanie płytek wzorcowych Kalibracja płytek wzorcowych długości stalowych i ceramicznych wszystkich klas dokładności

Przewiń

Płytki wzorcowe długości to podstawowy wzorzec stosowany w niemal każdej firmie produkcyjnej do ustawiania i sprawdzania własnych narzędzi pomiarowych. Na podstawie wyników i stanu posiadanego wzorca podejmowane są istotne decyzje mające wpływ na poziom jakości produktu, a w konsekwencji nawet na życie człowieka.

Z tego powodu wyniki wzorcowania posiadanych płytek wzorcowych muszą gwarantować pełne zaufanie oraz być wyznaczone jak najdokładniejszym przyrządem gwarantującym możliwie najniższą niepewność pomiaru.

Metoda wzorcowania płytek wzorcowych

Zgodnie z tymi zasadami odbywa się każde wzorcowanie płytek wzorcowych w laboratorium wzorcującym Metrica. Dysponujemy najnowszym stanowiskiem do kalibracji płytek wzorcowych marki Feinmess-Suhl, które zapewnia niepewność pomiarową U=0,03 μm + 0,002 x D (dla płytek o wymiarze do 100 mm). Kalibracja płytek wzorcowych odbywa się w ściśle monitorowanych warunkach środkowiskowych.

W połączeniu ze skutecznym systemem zarządzania zgodnym z najnowszym wydaniem normy ISO/IEC 17025 oraz zaawansowanym rozwiązaniom wspierającym, oraz przy zachowaniu pełnej spójności pomiarowej, gwarantujemy wzorcowanie Państwa wzorców z pełnym zaufaniem.

Wzorcujemy płytki wzorcowe w klasach 0, 1, 2 i niższych wykonane ze stali, węglika oraz ceramiki. Na życzenie klienta wzorcowanie może być opatrzone orzekaniem o zgodności i przynależności do odpowiedniej klasy dokładności. W przypadku niespełnienia wymagań lub uszkodzenia pojedynczych elementów kompletu, oferujemy docieranie bądź wymianę i uzupełnienie do stanu pozwalającego na przypisanie kompletu do żądanej klasy.

Poza standardowymi kompletami wykonujemy także wzorcowanie zestawów do sprawdzania suwmiarek oraz zestawów do sprawdzania mikrometrów (wzorcowanie płytek o niestandardowych wymiarach).

 

płytki wzorcowe