Laboratorium wzorcujące narzędzia pomiarowe Wzorcowanie przyrządów pomiarowych zgodnie z ISO/IEC 17025. Najwyższa jakość i najlepsza obsługa klienta

Przewiń

Wzorcowanie przyrządów pomiarowych

Nowoczesne laboratorium wzorcujące i pomiarowe naszej firmy wyznacza nowe standardy współpracy w zakresie wzorcowania. Na pierwszy miejscu jest i zawsze będzie dla nas najwyższy poziom obsługi Klienta. Wszystkie wzorcowania wykonujemy  z największą precyzją i zgodnie z procedurami systemu zarządzania zgodnego z ISO/IEC 17025. Sprawna organizacja zapewnia możliwie najkrótsze terminy realizacji zlecenia.Przekonaj się jak wygląda współpraca na miarę XXI wieku.

Na wskaźniku z prawej strony mogą Państwo sprawdzić aktualny przewidywany czas oczekiwania na realizację standardowego wzorcowania. Do tego czasu należy doliczyć czas transportu do i z naszego laboratorium.

Wzorcowanie i kalibracja narzędzi pomiarowych

Terminowo wykonywane wzorcowanie przyrządów pomiarowych jest podstawowym elementem pozwalającym na zachowanie spójności pomiarowej. Stosowany powszechnie standard ISO 9001:2015 nakłada na użytkowników przyrządów pomiarowych konieczność okresowego sprawdzania wszystkich urządzeń biorących udział w zapewnieniu jakości. Właściwie wybrane i zweryfikowane laboratorium wzorcujące jest więc istotnym partnerem dla każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Metrica jest sprawdzonym wieloletnim dostawcą usług wzorcowania przyrządów pomiarowych dla klientów z branż takich jak:

 • Obróbka metali
 • Lotnictwo
 • Przetwórstwo tworzyw sztucznych
 • Przetwórstwo drewna
 • Energetyka
 • Kolejnictwo
 • Producenci sprzętu RTV i AGD

Laboratorium wzorcujące narzędzia pomiarowe powinno zachowywać dobrą praktykę na każdym etapie realizacji usług oraz:

 • Wykazać zachowanie spójności pomiarowej, a więc powiązanie z międzynarodowymi wzorcami jednostek miar wraz z przypisanymi im niepewnościami pomiaru
 • Stosować wzorce oraz wyposażenie pomiarowe możliwie najlepszej jakości, cechujące się najniższymi możliwymi odchyłkami oraz niepewnościami ich wyznaczenia
 • Wzorcować narzędzia w oparciu o najnowsze wydania przewodników i norm, na których podstawie utworzono zweryfikowane instrukcje wzorcowania
 • Podawać na świadectwie wzorcowania niepewność pomiaru obliczoną zgodnie z dokumentem EA/4-02:2013M
 • Ciągle doskonalić system zarządzania, rozwijać kompetencje personelu oraz poprawiać zdolność pomiarową
 • Zapewniać poufność i bezpieczeństwo danych klientów
 • Na życzenie sporządzać oceny i opinie na temat stanu technicznego i przydatności przekazanych narzędzi pomiarowych adekwatnie do ich stanu.

Takim partnerem jest laboratorium firmy Metrica. Przez lata naszej działalności wykonaliśmy wzorcowanie dziesiątek tysięcy urządzeń pomiarowych dla naszych klientów. Każdego roku inwestujemy w rozbudowę parku narzędzi pomiarowych, dzięki czemu dysponujemy jednym z najbardziej nowoczesnych laboratoriów w Polsce. Stała współpraca z naszymi klientami umożliwia łatwe do wykazania korzyści takie jak ograniczenie kosztów braku jakości, wzrost zaufania do posiadanych narzędzi pomiarowych i uzyskiwanych wyników pomiarów, a co za tym idzie poprawę jakości wyrobów.

Cennik usług dostępny jest na zapytanie.

Tam, gdzie to możliwe stosujemy znormalizowane metody oparte na przewodnikach międzynarodowych organizacji metrologicznych.

Dodatkowo oferujemy szereg usług takich jak niezbędne adiustacje i serwis, etykietowanie czy zarządzanie wyposażeniem pomiarowym klienta.

Wzorcowanie wykonujemy zarówno w naszym laboratorium, jak i w siedzibie klienta, czy innym wskazanym miejscu użytkowania. Wzór wystawianego świadectwa wzorcowania dostępny jest obok (proszę kliknąć w miniaturę).