System Gapgun Pro Rewolucyjny krok w pomiarach laserowych

Przewiń

GapGun to laserowy przyrząd do pomiaru profili, który szybko i dokładnie mierzy lokalne charakterystyki takie jak szczeliny i licowania (gap & flush), niedopasowania, fazki, kąty, spoiny, promienie, rysy,  zgrzewy,  i nity. To sprawdzona technologia – ponad 1000 pracujących urządzeń na świecie – używana przez największe firmy z branży motoryzacyjnej i lotniczej.

Gapgun - laserowy pomiar profili

GapGun wynosi tradycyjne skanowanie laserem na wyższy poziom. Nie tylko skanuje powierzchnię aby odwzorować jej kształt, ale również automatycznie analizuje informacje aby rozpoznać odpowiednią cechę (szczelina, różnica wysokości, kąt itp.), a następnie porównuje ją z zadanymi tolerancjami. Zebrane dane pomiarowe są zapisywane w celu wykonania analizy SPC lub dla zachowania pełnej identyfikowalności (traceability) .

Dostarczając pełnego śledzenia każdego mierzonego produktu, GapGun eliminuje ryzyko przez potwierdzenie jakości Twoich wyrobów, jednocześnie pozwalając na znaczące oszczędności czasu (do 80% w porównaniu z metodami tradycyjnymi) i kosztów.

Gapgun jest tym, czego potrzebuje twój proces

1. Rodzaj systemu

Oferujemy różne konfiguracje systemu GapGun (ręczny, przeznaczony do pracy z robotem, pracujące na linii oraz samodzielne), działające na tej samej zasadzie, jednak dedykowane do różnych zastosowań.
O poszczególnych rodzajach systemów można przeczytać w działach: GapGun PROVECTRO, EDGE BREAK.
 2. Rodzaj głowicy

Głowice typu VChange – nowy interfejs umożliwiający błyskawiczną wymianę głowicy Głowice typu Plus – standardowy interfejs Wśród nich oferowane są do wyboru 2 główne typy głowic występujące w 4 zakresach pomiarowych (FOV – field of view – pole widzenia):FOV7, FOV15, FOV40, FOV80 mm.

Typy głowic: Głowice typu U (Uniwersalne) – idealne w większości zastosowań, od jasnych, białych powierzchni aż po najciemniejsze lakiery występujące w motoryzacji, których konkurencyjne produkty nie potrafią zmierzyć.

Głowice typu M (Metaliczne i połyskowe) – do stosowania w specyficznych aplikacjach, takich jak lśniące elementy po obróbce maszynowej, łopatki turbin czy elementy chromowane.


Aby sprawdzić jakie korzyści GapGun może przynieść Twojej firmie, zobacz typowe aplikacje charakterystyczne dla różnych gałęzi przemysłu w dziale zastosowania.

Please follow and like us: